Partneři iKomunity

Součástí iKomunity je více než 20 specializovaných firem ze všech částí České republiky, které plní přísné standardy, aby se mohly stát se členem iKomunity.

150+

zrealizovaných projektů

20+

firem po celé ČR

10+

let zkušeností

Partneři iKomunity

Specializované firmy

BENEKOV ESCO s.r.o.: Přední Inovátor v OZE

Místo partnera iKomunity

Moravskoslezský

Společnost Benekov se specializuje na výzkum, vývoj a implementaci řešení v oblastech výroby elektřiny z OZE, navazující akumulace do bateriových úložišť, kde klíčovou hodnotou je bezpečnost. Součástí jejich řešení je energetický management budov a energetických společenství. Navazují na oblast vývoje tepelné techniky jejich sesterské společnosti, která je mimo jiné průkopníkem v oblasti vývoje a výroby hybridních peletových kotlů.

Milníkem bylo testování a vývoj v oblasti výroby energie ze slunce a větru na jejich vlastním výrobním areálu pro výrobu tepelné techniky. Tento experiment vedl k řadě nových patentovaných řešení a k uvedení vlastního fotovoltaického systému na trh v roce 2020. Od té doby se společnost etabulje jako průkopník v bezpečnosti fotovoltaických elektráren a v nastavování vysokých standardů v této oblasti.

BLUENET NTS a.s.

Místo partnera iKomunity

ČR

Partner pro energetickou účinnost a úspory − Bluenet NTS (Nezávislé Tepelné Systémy) je akciová společnost, která představuje špičku v oblasti výroby, dodávky a distribuce energeticky úsporných technologií. S jejich dlouholetými zkušenostmi a aktivním podílem na vývoji technologií jsou vždy připraveni nabídnout bezkonkurenční úspory energií.

Široká škála technologií je aplikovatelná jak samostatně, tak v kombinaci - přesně tak, aby vyhověla specifickým potřebám jejich klientů, mezi které patří bytové domy, výrobní a administrativní budovy, ale i rodinné domy. 

TKSOLAR

Místo partnera iKomunity

Moravskoslezský

Již 12 let se společnost TKSOLAR poskytuje komplexní služby v oblasti solární energie, včetně poradenství při výběru vhodného fotovoltaického systému. Samozřejmostí je profesionální instalace FVE zkušenými pracovníky. Součástí služeb je také kompletní vyřízení veškeré potřebné legislativy, dotací i požadavků distributora. Jejich služby jsou koncipovány pro rodinné domy, bytové domy i firmy. 

Nabídku fotovoltaických systémů pak společnost doplňuje o další služby – návrhy a instalace tepelných čerpadel značky NIBE. 

Watt plus s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Moravskoslezský

Od svého založení v roce 1995 se společnost Watt plus s.r.o. působí na českém trhu jako inovátor v oblasti energetických řešení s posláním přinášet pro své zákazníky úspory nákladů za elektřinu a vytápění. Jejich dlouholeté působení v energetickém sektoru, s klíčovým zaměřením nejen na fotovoltaické systémy, ale i na další technologie jako jsou tepelná čerpadla, termoreflexní nátěry a inovativní písková úložiště, je řadí mezi lídry v oblasti efektivního využívání energie.

Díky svým inženýrům a technikům neustále vyvíjí a zdokonalují unikátní přístupy k energetickým řešením. Jako první firma v České republice představili odborné veřejnosti prototyp v podobě ukládání energie do pískových úložišť. Společnost Watt plus věří, že inovace je klíčem k dosažení energetické nezávislosti a finanční úspory.

Bidli

Místo partnera iKomunity

Celá ČR

Společnost Bidli je spolehlivým partnerem, který svým klientům nabízí ucelený soubor služeb z různých oblastí. Portfolio svých služeb rozšiřuje již od roku 2018. Jednou z nich je i poskytování maximálně účinných fotovoltaických řešení pro rodinné domy, bytové domy i firemní objekty, díky kterým si zajistí částečnou energetickou soběstačnost.

Bidli nabízí pouze ověřené a kvalitní technologie s nadstandardní životností a minimální poruchovostí. Samozřejmostí je také kvalitní pozáruční servis a vyřízení dotací od A po Z.

Greenwatt Solution s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Praha

Společnost Greenwatt Solutino s.r.o. je na českém trhu již od roku 2020. Svým klientům poskytuje komplexní řešení v oblasti fotovoltaických systémů. Jejich hlavním cílem je klientovi sestavit ten nejlepší systém přímo na míru a podporovat udržitelnou energetiku.

Kromě FV systémů nabízí svým klientům také řešení tepelných čerpadel a klimatizací, Své služby nabízí jak majitelům rodinných domů a firem, tak bytovým družstvům, SVJ či obcím. 

ARP Elektro group

Místo partnera iKomunity

Moravskoslezský

Komplexní dodávky fotovoltaických elektráren pro bytové domy, firmy a obce – to je hlavní soubor služeb společnosti ARP Elektro group B2B, která je na trhu již několik let.

Díky svým odborným zkušenostem pomáhají efektivně šetřit jak majitelům rodinných domů a firem, tak obyvatelům bytových domů. Samozřejmostí jsou realizace fotovoltaických elektráren pro města a obce. Klienti se od podpisu smlouvy již o nic nemusejí starat, o vše se postará jejich tým odborníků napříč společností.  V případě potřeby je klientům k dispozici jejich online technická podpora.

Mahana Solar

Místo partnera iKomunity

Zlínský, Jihomoravský

Skupina odborníků a nadšenců do nových technologií v oblasti obnovitelných zdrojů, to je Mahana Solar. Fotovoltaická řešení navrhují na míru potřebám všem svým zákazníkům. Fotovoltaické elektrárny instalují na rodinné domy, bytové domy i firemní komplexy. Cílem společnosti je vždy spokojený klient, který bude využívat čistou energii.

V energetice se společnost pohybuje již přes deset let. Díky svým zkušenostem se profiluje jako opravdový odborník ve FV oboru. Jejich služby zahrnují jak projektování, tak i samotnou realizaci.

SOLARWEEK

Místo partnera iKomunity

Olomoucký

Společnost SOLARWEEK nabízí svým klientům kompletní řešení v oblasti instalace fotovoltaických elektráren – od poradenství, přes projektování až po samotnou profesionální instalaci FVE. Díky zkušenostem svých zaměstnanců poskytují ten nejlepší servis. Ve své práci vždy dávají přednost kvalitě před kvantitou.
Tým s bohatými zkušenostmi v oboru obnovitelných zdrojů a elektroinstalací nabízí efektivní řešení pro každého klienta. Za sebou mají mnoho úspěšně realizovaných zakázek napříč několika kraji

AquaSolarTech s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Olomoucký

Letité zkušenosti v oboru elektroinstalace a vytápění jsou hlavní výhodou společnosti AquaSolarTech s.r.o. Firma plná odborníků, kteří ve svém oboru znají všechno od A do Z. V oblasti obnovitelných zdrojů se pohybují již od roku 2017 a za sebou mají stovky spokojených klientů.

Pro bytové domy realizovali desítky zakázek, kdy instalovali nové stupačky, hydrantové systémy, solární termické systémy, otopné soustavy, a to včetně kotelen.

VORTEX Company s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Praha

Společnost VORTEX Company s.r.o. je stálicí trhu v oblasti elektroinstalací. Již od roku 2011 plní všechny energetické požadavky svých klientů. Jejich specializací jsou primárně průmyslové objekty a rodinné domy. Zkušenosti v oboru a léta praxe dělá z této společnosti opravdové odborníky ve svém oboru.

Rerivo s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Zlínský kraj

V oblasti energetiky působí společnost Rerivo s.r.o již přes 10 let. První fotovoltaickou elektrárnu úspěšně realizovali v roce 2015 a od té doby rozšiřují praktické dovednosti i řady spokojených klientů. Jejich cílem je vždy dobře odvedená práce a použití kvalitních materiálů. Zároveň spolupracují s předními českými firmami, které jsou špičkami ve svých oborech.

TRONIK Mělník s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Středočeský

Ryze rodinná firma založena již v roce 1992 na základech sdružení Tronik. Mimo elektroinstalace slaboproudé/silnoproudé nyní realizují zakázky také v odvětví chladírenství.

Společnost TRONIK Mělník, s.r.o. má dlouholeté zkušenosti v zajišťování perfektní údržby nebytových prostor pro bytové domy po celém Středočeském kraji.

Venta spol. s r.o.

Místo partnera iKomunity

Královehradecký

Už od roku 1994 se specializují na realizaci zakázek v oboru fotovoltaických elektráren, solárního ohřevu, vytápění a chlazení, rekuperace tepla ze vzduchu a odpadních vod, a čištění odpadních vod. Za sebou mají také zkušenosti s různými realizacemi pro bytové domy.

Jejich největší zakázkou byla realizace tepelného čerpadla a FVE pro obchodní a bytový dům Horák v Benešově.

Sunmill s.r.o.

Místo partnera iKomunity

Praha

Dynamicky rostoucí firma specializující se na návrh, optimalizaci a stavbu fotovoltaických systémů, renovace střech a fasád je na trhu od roku 2022, ovšem zkušenosti z odvětví fotovoltaických elektráren má již dlouhých 10 let. Jejich výsadou jsou mimo jiné i dlouholeté zkušenosti s prací ve výškách v městské zástavbě i vysokohorském terénu – a to jak v Česku, tak v zahraničí.

Certifikování partneři

Kde všude nás najdete

image/svg+xml

20+ firem

po celé ČR

10 let

zkušeností

Otázky a odpovědi

Nejčastější otázky a odpovědi

Podívejte se na otázky, které nám zákazníci nejčastěji pokládají, a poznejte iKomunitu.

Co je iKomunita?

iKomunita poskytuje technické řešení inteligentního sdílení energie pro bytové domy, města a obce.

Jedná se o platformu, která umožňuje certifikovaným společnostem využívat její duševní vlastnictví ve formě užitných vzorů souvisejících s inteligentním sdílením elektřiny v energetických komunitách a společenstvích, jako jsou právě bytové domy, města a obce.

Jak funguje sdílení elektřiny v komunitě?

Systém využívá fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie, která je pak chytře rozdělována mezi jednotlivé domácnosti nebo veřejné budovy jako jsou školy, městské úřady či knihovny. Při nízké spotřebě energie v těchto objektech umožňuje systém řízenou akumulaci nevyužité energie, nebo její přerozdělení do veřejného osvětlení a jiných odběrných zařízeních a objektů v čase, kdy je energie spotřebovávána.

Co musím udělat proto, abych mohl elektřinu sdílet mezi více účastníků?

Stačí vyplnit poptávkový formulář na hlavní stránce webu iKomunita.cz, poté vám vše rádi vysvětlíme. Postarají se o vás zkušení profesionálové, pro které je problematika sdílené energetiky denním chlebem.

Pomůže mi někdo v iKomunitě s projektovou dokumentací?

Ano, rádi v tomto ohledu pomůžeme, nebo zajistíme poradenství a to jak pro bytové domy, tak i pro města a obce.

Zajistí mi iKomunita vyřízení dotací?

V rámci programu NZÚ pro bytové domy dotace vyřizujeme přímo my, stejně tak i v případě inteligentní energetické komunity pro města a obce jsme schopni zajistit poradenství i samotné vyřízení dotace.

Kdo mi takový energetický zdroj vybuduje

Zdroj energie například fotovoltaickou elektrárnu vám vybuduje jeden z našich certifikovaných realizačních partnerů, kteří působí po celém území České republiky a mají za sebou léta praxe v oboru realizace fotovoltaických elektráren.

Jaké technologie pro fotovoltaické elektrárny iKomunita instaluje?

Jde o české technologie, který vyrábí a vyvíjí česká technologická společnost BENEKOVtherm a.s. Tato společnost má dlouho historii ve vývoji tepelných zařízení, regulací. V posledních 6 letech se pak zaměřila na vývoj řídících modulů a bateriových systémů ve spolupráci s Technickou univerzitou Ostrava VŠB-TUO.

Jak jsou zabezpečeny informace o mé spotřebě elektrické energie?

Informace o spotřebě jsou zabezpečeny koncovým šifrováním a jsou ukládány na Evropském cloudu a fungují na zařízeních, jejichž firmware vznikal v České republice.

Jak dlouho trvá návratnost investice do řešení iKomunity?

V tomto výpočtu hraje roli mnoho parametrů, proto jsme pro vás nachystali na našem webu iKomunita výpočtový nástroj.

Po zadání počtu bytů se dozvíte cenu, předpokládané procento úspory a dobu návratnosti.

Při těchto výpočtech se opíráme o data ze 150 zrealizovaných fotovoltaických elektráren, kde je monitorována spotřeba a výroba. Zakládáme si na férovém jednání a netvrdíme našim zákazníkům, že spotřebují 90 % vyrobené elektřiny, jako konkurenční společnosti.